Palmer’s Shea Formula Raw Shea Body lotion 24 Hours Moisture 250ml
79 kr
-48 timmars fukt.
-Veganvänlig – inga animaliska ingredienser eller testning.
-Fri från parabener, ftalater, färgämnen.
-Formulerad med sheasmör samt etiskt och hållbart framställt i Västafrika.
-Godkänd av hudläkare.
18 i lager
Beskrivning
Lugnar och ger näring åt torr, känslig hud med rått, naturligt sheasmör och vitamin E för en friskare hy.
48 timmars fukt.
Veganvänlig – inga animaliska ingredienser eller testning.
Fri från parabener, ftalater, färgämnen.
Formulerad med sheasmör samt etiskt och hållbart framställt i Västafrika.
Godkänd av hudläkare.
Lugnar och ger näring åt huden med Palmers Shea Butter Formula för en daglig kroppslotion, tillverkad med vitaminberikat Sheasmör för att återställa en torr, känslig hud.
Nyckel Ingredienser:
Rå afrikanskt sheasmör: innehåller viktiga vitaminer och mikronäringsämnen för att återfukta och lugna känslig hud. Vitamin E: en viktig antioxidant för skydd och läkning av hudbarriärer.
Hur man använder den:
Applicera över hela kroppen efter varje dusch eller bad och massera in i huden.
Mer information
| Vikt | 8.5 am. uns |
|---|
Recensioner
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.
Relaterade produkter
Cantu Shea Butter Softening Body Butter with Vitamin E 205g
95 kr
Egyptian White Gold Squalene 20% Vitamin C & Rosewater Serum 50ml
365 kr
Detta är det nya egyptiska vitguldsqualene, C-vitamin 20% och Rose Water-serum. Det är en superkraftig anti-åldrande skönhetscocktail gjord med en premiumblandning av naturliga ingredienser som skvalen, vitamin c 20% och rosenvatten. Skvalen och rosenvatten hjälper till att balansera oljeproduktionen, lugna huden, balansera pH-nivåer, återfukta och föryngra trött hud. Skvalen och C-vitamin samverkar för att ljusa upp huden, motverka rynkor, fina linjer, rodnad, mörka ringar, trötta ögon och alla oönskade effekter av åldrande! Lägg märke till resultat efter en användning! Förvänta dig daggig, fräsch och fyllig hud.
Glysolid Glycerin Creme Smoothes Softens and Protects
90 kr – 270 krPrisintervall: 90 kr till 270 kr
GLYSOLID är en avancerad europeisk kräm som hjälper till att mjuka upp och skydda torr, sprucken och extra torr hud på händer, fötter och hela kroppen. Med Allantoin och en hög glycerinhalt förbättrar denna beprövade hudvårdskräm mycket utseendet på torr hud i en enda applikation. Non-greasy GLYSOLID tränger igenom huden på sekunder, men arbetar i timmar.
Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
Grounded Hyaluronic acid blue Algae Marine Collagen Fountain Of Youth Serum 50ml
365 kr
Jergen’s Daily Moisture Dry Skin Moisturizer Body Lotion For Dry Skin
185 kr
Mados Acne Treatment Serum 30ml
180 kr
Shea Moisture Coconut & Hibiscus Shea Butter Soap 230g
135 kr
Shea Moisture-Ekologisk Rå Shea Butter Ansiktstvål 99.4 Gram
85 kr

Recensioner
Det finns inga recensioner än.